Editörden

Fresh Turkey Magazine’in ilk sayısına hoşgeldiniz! 

Yaş meyve – sebze sektörünün Türkiye’deki en önemli ve en büyük etkinliği olan Interfresh fuarını yaparken amacımız sektörü bir araya getirmek ve ekonomide ve ihracatta çok önemli yer alan bu sektörün yurtdışındaki alıcılarla buluşmasını sağlamak. Aslında biz sektöre hizmet ruhu ile bu yola çıktık, o yüzden de sektörümüzü yurtdışında nasıl daha iyi tanıtırız, bu sektöre nasıl daha fazla faydamız olur diye düşünürken ortaya Fresh Turkey Magazine çıktı. Dergimizin amacı sektördeki yaş meyve – sebze, lojistik, paketleme, sulama ve depolama firmalarını ve diğer alt bileşenlerini en iyi şekilde yurtdışı fuarlarında tanıtmak, o yüzden de dergimizin yayınları hep fuar özel yayını olarak çıkacak.

İlk sayımızı Fruit Logistica Berlin fuarındaki standımızda dağıtıyor olacağız, diğer sayılarımız için planımız İtalya, Rusya, İspanya, Iran ve Interfresh Antalya fuarı olmak üzere fuar özel sayıları olarak çıkarmak. Yurtdışı fuarlara giden ve gidemeyen firmalar için eşsiz bir tanıtım olanağı olacak bu dergi aynı zamanda ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunacak, o yüzden ilk sayımızın kapağında ‘Sizi Türkiye’ye davet ediyoruz’ sloganını kullanıyoruz. Sayısız güzellikleri ile bir cennet olan ülkemiz hem Tarım hem de Turizm alanında sonsuz fırsatlar barındırıyor. Interfresh fuarını yaptığımız Antalya’mız ise bu iki sektörün de incisi diyebiliriz.

Tarım sektörünün gücüne inanıyoruz ve sektöre destek vermek adına hem her yıl Ekim ayında düzenlediğimiz Interfresh fuarı ile hem de Fresh Turkey Magazine ile sektörü desteklemeye devam etmeyi hedefliyoruz. İlk sayımıza her tür desteği veren Antalya valiliğine, ihracatçı birliklerine, derneklere ve sektörün değerli firmalarına teşekkürlerimizi sunarız. Interfresh İtalya sayısında görüşmek dileği ile…